Idea Festiwalu

Naszą misją jest tworzyć festiwal muzyczny na najwyższym poziomie artystycznym, na którym możemy pokazać jak wyjątkowymi i utalentowanymi ludźmi są niewidomi i niedowidzący wokaliści. 

Co sprawia, że ten festiwal jest tak wyjątkowy? Ma on formę konkursu do którego można zgłaszać tylko oryginalne piosenki, stworzone przez samego wokalistę lub we współpracy z profesjonalnymi muzykami. Prezentowane są tylko autorskie, oryginalne utwory, wykonywane przez niewidomych artystów. Dzięki konkursowi mogą zostać zauważeni i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową. Kluby Lions z całego świata pomagają niewidomym wokalistom stworzyć piosenkę i przyjechać na festiwal, gdzie artyści będą mogli zaśpiewać swój utwór przy akompaniamencie profesjonalnej orkiestry symfonicznej.

To jest równeż nasz sposób na budowanie świadomości skali potrzeb ludzi z problemami wzroku. Wpisując się w priorytetowy program Lions Clubs International Foundation SightFirst krakowskie Kluby Lions zainicjowały powstanie Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”.

Pomysł uzyskał akceptację wszystkich delegatów na Forum Europa, które miało miejsce w Brukseli we wrześniu 2012 r. oraz Nadzwyczajnej Konwencji Krajowej Okręgu 121 Polska w październiku 2012 r. w Zakopanem.

Poprzednie edycje

Od 2013 roku, co dwa lata, Kraków gościł niewidomych i niedowidzących wokalistów, którzy przez trzy listopadowe dni biorą udział w koncertach festiwalowych i wydarzenaiach towarzyszących. Po nieco dłuższej przerwie powracamy w 2024 roku z kolejną edycją. Do tej pory na festiwalowych scenach wystąpiło aż 90 wykonawców z 24 krajów i 4 kontynentów: Argentyny, Belgii, Czech, Francji, Gambii, Ghany, Gruzji, Indii, Irlandii, Islandii, Kosowa, Litwy, Maroka, Meksyku, Niderlandów, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, Słowacji, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch.

Dotychczas spotykali sie w Krakowie 4 razy:
1st Lions World Song Festival 18 - 20 listopada 2013
2nd Lions World Song Festival 12 - 14 listopada 2015
3rd Lions World Song Festival 2 - 4 listopada 2017
4rd Lions World Song Festival 14 - 16 listopada 2019